Klausimai apie Vilniaus oro uostą

Pigūs skrydžiai į visas pasaulio šalis!

Skrendu.lt -  tai sumanių keliautojų kelionės pradžia.

TOP MIESTAI

Pigūs skrydžiai į populiariausius miestus!

Vilnius - Londonas
Vilnius - Oslas
Vilnius - Milanas
Vilnius - Eindhovenas
Vilnius - Paryžius
Vilnius - Barselona
Vilnius - Malaga

Kaunas - Dublinas
Kaunas - Frankfurtas
Kaunas - Tenerifė

YPATINGI PASIŪLYMAI

Užsisakykite naujienas ir el. paštu gausite pigiausių skrydžių pasiūlymus ir aktualias keliautojams naujienas!

Noriu gauti ypatingus pasiūlymus

Kiek bagažo galima vežti į Europos šalis, į Ameriką?
Kokia viršsvorio kaina?

Vykstant į Europos šalis lagamino svoris neturi viršyti 20 kg, rankinis bagažas - 5kg. Skrisdami į Ameriką ar kitas pasaulio šalis  dėl viršsvorio (ir apmokėjimo už jį) visada iš anksto  teiraukitės toje aviakompanijoje (arba ją aptarnaujačioje kelionių agentūroje), kurios paslaugomis ir naudositės.

Kada prasideda ir baigiasi keleivių registracija?

Paprastai oro vežėjas ar bilietų pardavėjas iš anksto raštu ar elektroninėmis priemonėmis nurodo ir išvykimo laiką, ir tvarką. O jei laikas nenurodytas – ne vėliau kaip likus 45 minutėms iki paskelbto išvykimo laiko.

Kur kreiptis dingus bagažui ar pametus daiktus?

Jei Jums dingo bagažas ar palikote kažką iš savo daiktų orlaivyje, tuomet  kreipkitės į tą oro linijų bendrovę, kuri ir vykdė šį skrydį. Jei kažką iš savo daiktų pametėte ar palikote keleivių terinale, tuomet kreipkitės į bagažo saugyklą, kuri yra šalia pagrindinės atvykimo salės (salė A).

Kokie reikalingi dokumentai vaikui vykstant į užsienį su vienu iš tėvų, be jų? Ar aviakompanijos gali pasiūlyti lydintį asmenį ?

Su šiuo klausimu reikia kreiptis į  Valstybės sienos apsaugos tarnybą, jos tel.: (+370 5) 2739045

Kiek galima vežti pinigų, cigarečių, alkoholio? Kokie apribojimai taikomi maisto produktams, vaistams?

To teiraukitės  oro uosto muitinėje, jos tel.: (+370 5) 2330317, (+370 5) 2306117.

Kiek kainuoja bilietas?

Joks oro uostas nepardavinėja bilietų (kaip ir negabena krovinių). To teiraukitės tos aviakompanijos kasose, kurių vykdomu skrydžiu jūs ir vyksite. Arba pasidomėkite kelionių agentūroje, kurioje įsigyjate turistinį ar poilsinį kelialapį.

Ar yra šalia Vilniaus oro uosto automobilių stovėjimo aikštelių?

Taip, yra ir ne viena. Visos šios aikštelės dirba ištisą parą.

Ar verta rezervuoti vietą automobiliui tokioje aikštelėje iš anksto?

Ne, nes stovėjimo vietų yra pakankamai, todėl atvykę visada rasite kur parkuoti automobilį.

Kur ir kokio nominalo monetomis ar banknotais galima atsiskaityti už automobilio stovėjimą?

Atsiskaitoma automatinėse kasose. Galima mokėti 50 ct, 1 Lt, 2 Lt, 5 Lt monetomis ir 10 Lt, 20 Lt bei 50 Lt banknotais. Grąžą automatinės kasos atiduoda.

Ar galima atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis?

Taip, daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės kasoje galima atsiskaityti VISA bei MAESTRO kreditinėmis kortelėmis.

Jei automobilis tarnybinis, ar išrašomos už stovėjimą PVM sąskaitos – faktūros?

Taip, PVM sąskaitos – faktūros išrašomos daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės kasoje visą parą. Tik atsiskaičius už automobilio stovėjimą automatinėje kasoje, būtina pateikti čekį.

O ar teikiama informacija apie visas šalia Vilniaus oro uosto esančias automobilių stovėjimo aikšteles ir parkavimo sąlygas?

Taip, tokia informacija teikiama visą parą tel.: (+ 370 5) 235 60 86, mob. tel.: + 370 612 68044. Be to, ir visos automatinės kasos, ir įvažiavimo – išvažiavimo įrenginiai yra ryšio priemonėmis sujungti su operatoriumi.

Ką daryti pametus automobilio parkavimo bilietą?

Tuomet reikės mokėti 200 litų baudą ir už faktišką automobilio parkavimo laiką. Jis nustatomas pagal aviakompanijos išduoto bilieto datą ir vaizdo kameromis.
  

Kokios taisyklės galioja pervežant gyvūnus, augalus?

To teiraukitės Pasienio veterinarijos poste tel.: (+370 5) 2739042  arba Vilniaus pasienio punkto augalų karantine tel.: (+ 370 5) 2739050

Ar yra oro uoste valiutos keitykla?

Taip. Atvykimo terminale yra Medicinos banko valiutos keitykla.
Be to, atvykimo salėje A stovi keli bankomatai, kurie dirba visą parą.

Ar yra viešbučiai prie oro uosto?

Yra du. Jie įsikūrę viename pastate prie pat keleivių terminalo. Penkių ar keturių žvaigždučių komforto jie nepasiūlys, bet vertinantiems kultūringą aptarnavimą už labai priimtiną  kainą – tai pats tas. Tai: „Adelita“ (+370 5) 2329304 ir „Skrydis“ (+370 5) 2739362. Pastarasis, beje, priklauso Vilniaus oro uostui ir įsikūręs, galima sakyti, pačiame oro uoste. Čia yra įrengta  apartamentų, kurie pagal baldus bei  interjerą atitinka keturių žvaigždučių lygį.  Be to, visi viešbučio svečiai gali naudotis saugoma automobilių stovėjimo aikštele, o vos už kelių žingsnių esančiame keleivių terminale –  apsilankyti čia įsikūrusiomis kavinėmis ar restorane. Tad kas vertina patogumą laiku anksti išskristi ar vėlai parskridus iš karto atsidurti jaukiame viešbučio numeryje – rekomenduojame rinktis “Skrydį”.

Kokiu transportu iš oro uosto nuvykti į miestą?

Iš Tarptautinį Vilniaus oro uostą į miestą galima nuvykti keliais būdais: miesto autobusais, maršrutiniais taksi (mikroautobusais), traukiniu, taksi ar nuosavu automobiliu. Pigiausias variantas – važiuoti autobusais (Nr.1 ir Nr.2). Nr1. autobusas iš oro uosto veža iki stoties. Nr.2 – per sostinės centrą iki Šeškinės. Autobuso bilieto kaina - 2 Lt (perkant spaudos kioskuose), perkant iš vairuotojo – 2,5 Lt.
Dar vienas greitas ir nebrangus būdas atvykti į oro uostą - maršrutiniai taksi. Bilietas kainuoja 3-4 Lt, priklausomai iš kurios miesto vietos važiuojate. Taip pat tarp geležinkelio stoties ir oro uosto reguliariai kursuoja specialus traukinys. Bilietas kainuoja 2,5 Lt.
Visi miesto taksi iš bet kurios Vilniaus vietos Jus atveš į oro uostą. Prie atvykimo terminalo įrengtos jų stovėjimo vietos, tad, atvykus į Vilnių, taksi visada laukia Jūsų.
Vykstant į oro uostą, įvertinkite transporto srautų situaciją miesto keliuose ir tinkamai susiplanuokite laiką, kad nepavėluotumėte į skrydį. Vykstant į Vilniaus oro uostą piko valandomis, visuomet reikia turėti pusvalandį ar net valandą atsargos.

Kokius daiktus ar medžiagas draudžiama nešti su savimi į lėktuvą?

Į lėktuvo saloną draudžiama įsinešti sprogmenis, įskaitant sprogdiklius, degiklius, granatas, minas ir pan. Taip pat draudžiama įsinešti propano ir butano dujas, degias medžiagas (benzinas, metanolis, magnis, žiebtuvėliai, fejerverkai, signalinės raketos), oksidatorius, organinius peroksidus (chlorkalkės ir kt.), toksines bei infekcines medžiagas (įskaitant žiurkių nuodus, infekuotą kraują, gyvsidabrį) ir kt.
Ginklai, šaunamieji ginklai, amunicija, ginklų reprodukcijos, dažai, Kalėdiniai fejerverkai, įrenginiai su vidaus degimo varikliais nepriimami nei į rankinį, nei į registruotą bagažą.

Daugiau informacijos apie draudžiamus įsinešti į orlaivį daiktus rasite čia.

Kur kreiptis kelionės metu dingus bagažui?

Į tą aviakompaniją, kurios paslaugomis Jūs ir naudojotės.

Tarptautiniame Vilniaus oro uoste palikau savo.... (lagaminą, skėtį ir t.t.). Kur man kreiptis?

Į radinių biurą, kuris įsikūręs bagažo saugykloje (atvykimo salės dešinėje pusėje).